Mājas lapas mobilajām ierīcēm: 3+ risinājumi

Ievērojot mobilo datu lietojuma pieaugumu Latvijā un meklētājprogrammas Google atbalstu mājas lapām, kuras piemērotas viedierīcēm, Seši Kaķi izveidojuši vairākus rakstus par iespējamiem risinājumiem, lai iegūtu mobilajām ierīcēm draudzīgu mājas lapu.

Lūk, 3 risinājumi (saites uz atsevišķiem ierakstiem):

  1. Atsevišķa mājas lapa mobilo ierīču lietotājiem
  2. Adaptīvais dizains
  3. Responsīvais dizains

Ar jebkuru no šiem risinājumiem mājas lapas saimnieks saturu un tekstu var piemērot viedtālruņu lietotājam. Risinājuma izvēle nav viennozīmīga, tomēr bieži labākais ir 3.risinājums – responsīvais dizains.

Google atbalsts responsīvajam dizainam

Kā jau minējām, meklētājprogramma Google īpaši atbalsta mobilajiem tālruņiem draudzīgas mājas lapas. Google dod padomus visu mobilo vietņu izstrādātājiem, taču speciāli rekomendē izvēlēties responsīvo dizainu.

Tam ir vairāki iemesli, piemēram, lietotājiem ir vieglāk linkot un dalīties ar saturu, ja eksistē tikai viens URL. Google cīnās pret satura dublēšanos, un responsīvā dizaina mājas lapām rodas mazākas problēmas ar satura dublēšanos.

Bet galvenais iemesls Google atbalstam droši vien ir tas, ka responsīvu mājas lapu ir vieglāk indeksēt. Google simpatizē resursu ekonomija, jo responsīvu mājas lapu nepieciešams pārķemmēt tikai 1 reizi, un tas ir daudz ērtāk, nekā uzmeklēt un pārskatīt visas satura versijas.

SEO speciālisti joko, ka Google drīzāk piedos, ka mājas lapai ir slikts HTML, nekā to, ka tiek nelietderīgi izmantoti Google resursi. Joks, saprotams, nav pārāk smieklīgs.

Priecāsimies atbildēt uz Taviem jautājumiem!

Mobilās aplikācijas

Mobilās aplikācijas neaizvieto mājas lapas, un Google meklētājprogramma tās neindeksē, bet šīs aplikācijas noteikti jāpiemin, ja runājam par risinājumiem, kas patīk viedtālruņu lietotājiem.

Mobilās aplikācijas noder klientu informēšanai tāpat kā mājas lapas, bet parasti tās tiek veidotas ar specifisku mērķi, piemēram, palīdzēt klientam vieglāk un ātrāk veikt kādu uzdevumu.

Tā kā eksistē vairākas platformas (Android, iOS, Windows Phone), tad katrai platformai jāveido atsevišķa lietotne citā programmēšanas valodā, lai aplikācija būtu pieejama visu veidu viedtālruņu lietotājiem. Tas nozīmē lielāku darba apjomu un lielākas izmaksas. Turklāt aplikācijas klientam ir speciāli jāinstalē.

Sāk parādīties arī uz web tehnoloģijām bāzētas hibrīd-aplikācijas. Šī informācija tiks papildināta.

UZZINI, VAI TAVA MĀJAS LAPA IR DRAUDZĪGA MOBILAJĀM IERĪCĒM

Kontakti 
Uz mājas lapas sākumu