Izklaidējoša iespēja palūkoties 30 gadus senā pagātnē:
Lasīt pirmās mājaslapas saturu
ARPANET jeb ASV Aizsardzības departamenta attīstīto pētījumu projektu aģentūras (ARPA) izveidotais datortīkls bija pirmais, kas izmantoja pakešu komutāciju un TCP/IP protokolu, un tas darbojās no 1969. gada līdz 1990. gadam.
Taču 1989. gada martā Eiropas Kodolizpētes centra (CERN) zinātnieks Tims Bērnerss-Lī ierosināja attīstīt informācijas sistēmu laboratorijas vajadzībām.
Līdz 1990. gada Ziemassvētkiem viņš jau bija izstrādājis visas vispasaules tīmekļa (World Wide Web) darbībai nepieciešamās lietas – tīmekļa vietnes adresi (URL), hiperteksta transporta protokolu (HTTP) un hiperteksta iezīmēšanas valodu (HTML), kā arī uzrakstījis pirmo pārlūkprogrammas un servera programmatūru. Urrā!
Pirmā mājaslapa Eiropas Kodolizpētes centrā – un visā pasaulē – tika publicēta 1990. gada 20. decembrī.
Mājaslapa bija veltīta vispasaules tīmekļa projektam, un tā tika uzturēta uz Bērnersa-Lī datora. Šis dators, pie kura bija piestiprināta ar sarkanu tinti rakstīta zīmīte “Šis ir serveris. Neslēgt ārā!”, vēl joprojām izstādīts apskatei Eiropas Kodolizpētes centrā.
Pirmā tīmekļa vietne saturēja informāciju par tīmekli! Tajā bija atrodamas atbildes uz jautājumiem – kas ir vispasaules tīmeklis, kā uzstādīt savu tīmekļa serveri un pārlūku, kā piekļūt citu cilvēku dokumentiem.
Pati pirmā mājaslapa nav saglabājusies, taču Pols Džounss 2013. gadā atklāja, ka viņam uz disketes ir saglabājusies pasaules vecākās mājaslapas kopija, ko 1991. gadā viņam sūtījis Tims Bērnerss-Lī.
2013. gadā Eiropas Kodolizpētes centrs atjaunoja pirmo mājaslapu tās oriģinālajā adresē.