Responsīvais dizains

Lūk, 3 risinājumi, lai iegūtu mobilajām ierīcēm draudzīgu mājas lapu:

  1. Atsevišķa mājas lapa mobilo ierīču lietotājiem
  2. Adaptīvais dizains
  3. Responsīvais dizains

Kā solīts šeit, tuvāk aplūkojam trešo – biežāk izvēlēto risinājumu!

Responsīvā dizaina priekšrocības

Responsīvais dizains nozīmē, ka mājas lapai ir viens, bet mainīgs izklājums. Tas izstrādāts, izmantojot CSS tehnoloģijas, kas nodrošina plūstošumu un fleksibilitāti, saglabājot vienu un to pašu HTML un URL struktūru. Viena un tā pati mājas lapa automātiski pielāgojas jebkuram ekrāna lielumam un skaisti izskatās gan datora, gan planšetes, gan viedtālruņa ekrānā.

Responsīvā dizaina piemērs: Mājas lapa, kurā Tu patlaban uzturies – SesiKaki.lv

Veidojot responsīvo dizainu, netiek radīti atsevišķi izklājumi kā adaptīvajā dizainā, taču izstrādātājs visus nepieciešamos izklājumus vienlaikus patur galvā, tādējādi izstrādes process ir komplicēts.

Lai responsīvais dizains būtu veiksmīgs, nepietiek ar to, ka visi mājas lapas elementi tiek satilpināti jebkura lieluma ekrānā. Svarīgi ir saglabāt arī lietotājam saprotamu mājas lapas elementu vizuālo hierarhiju un radīt ērtu dizaina lietojamību. Turklāt nekvalitatīvi veidotai responsīvai mājas lapai var būt problēmas ar ielādi.

Dizaina responsivitāte tiek panākta, rakstot vairāk koda, kas nodrošina, ka lapa pielāgojas jebkuram ekrānam. Neskatoties uz to, ka mājas lapas izstrādātājam jāveic lielāks darba apjoms, veidojot vairākas adaptīvā dizaina (!) skices un uzturot atsevišķus HTML un CSS kodus katram izklājumam, daudzi mājas lapu izstrādātāji tieši responsīvā dizaina izveidi uzskata par sarežģītāku, jo kvalitatīva responsīvā dizaina izveidē nepieciešama augstāka profesionalitāte.

Par laimi, satura vadības sistēmas kā WordPress, Joomla un Drupal piedāvā jau gatavus responsīvos kažociņus* (ādiņas vai tēmas), ko var izmantot arī mazāk pieredzējuši mājas lapu izstrādātāji, taču tad jārēķinās ar nelieliem modifikācijas iespēju ierobežojumiem.

Responsīvais dizains ir teicams risinājums, īpaši jauniem projektiem. Kamēr nebija tik plašu responsīvā dizaina iespēju, tika uzskatīts, ka labākais variants ir adaptīvais dizains.

Maza budžeta gadījumā noteikti iesakām gatavos responsīvos kažociņus* (ādiņas vai tēmas) no WordPress. Turklāt vieglāk ir uzturēt un attīstīt responsīvu mājas lapu nekā adaptīvā dizaina lapu.

UZZINI, VAI TAVA MĀJAS LAPA IR DRAUDZĪGA MOBILAJĀM IERĪCĒM

Kontakti 
Uz mājas lapas sākumu


*Kas ir kažociņš ?

Seši Kaķi sajūsmā smaida, jo WordPress mājaslapas latviešu valodas versijā default theme latviskots kā noklusējuma tēma jeb pamatkažociņš.